Neden Ortodonti Uzmanına Görünmelisiniz?

Neden Ortodonti Uzmanına Görünmelisiniz?

Neden ortodonti uzmanına görünmelisiniz? Diş teli neden gerekli? Gelin, birlikte inceleyelim…

Çoğumuz dişlerimizin görünümünden ve çapraşıklığından şikayetçi olduğumuz için ortodonti uzmanına başvururuz. Sağlıklı bir gülümseme ve güzel görünümlü dişler, iş ve sosyal hayatımızda özgüven kazandırıcı bir durum olduğu için dişlerimizi tedavi ettirmek isteriz.

Ortodonti tedavisi, estetik kaygılarımızı gidermesinin yanında ağız ve diş sağlığımızı olması gereken standartlara getirdiği için de uygulanması gereken tedavilerdendir. Fonksiyonel kapanış problemlerini, eklem ağrılarını, çene geriliğini, diş çürüklerini, diş eti hastalıklarını ve ağız içi oluşabilecek tüm problemleri çözmek için ortodonti gereklidir.

Neden ortodonti uzmanına gitmelisiniz? Diş teli taktırmak size ne katacak? Ortodonti neden gerekli? Birlikte inceleyelim…

 • Sağlıklı ve Güzel Bir Gülüş

Neden ortodonti uzmanına görünmelisiniz sorusuna en net cevabı bu şekilde verebiliriz. Ortodonti alanı; diş çapraşıklıkları, yüz ve çene anomalileri ile ilgilendiği için dişlerinizin ve çene yapınızın uyum içinde çalışmasını sağlayacak tüm uygulamaları gerçekleştirmektedir. Diş telleri, braket ve apareyler ile ortodonti uzmanlığı alanı, sizlere doğru şekilde dizilmiş dişler ve güzel bir gülüş kazandıracaktır.

 • Güzel Bir Görünüm ve Özgüven

Sağlıklı ağız yapısı ve düzenli sıralanmış dişler, içinizden geldiği gibi gülmenizi sağlayacak ve özgüven kazandıracaktır. Bu da ortodonti neden gerekli sorunuza yanıt olacaktır. Dişlerinizdeki çapraşıklıktan etkilenen sosyal hayatınız tamamen değişecektir. Gülerken ağzınızı kapatmaya çalışmayacak, fotoğraf çekilmekten çekinmeyecek ve kariyer basamaklarını tırmanırken imajınızı yaratmış olacaksınız.

 • Diş ve Çene Fonksiyonları

Yiyecekleri çiğnerken zorlanıyor musunuz? Çenenizden ses mi geliyor? Cevabınız evetse ortodonti neden gerekli sorunuza yanıt vermiş oluyorsunuz. Size en doğru ve fonksiyonel çiğneme ve ısırma davranışlarını kazandırmak ortodonti dalının görevidir. Dişlerinizdeki ve çene yapınızdaki işlev kayıplarını en doğru tedavi ile gidermektedir. Böylece dilediğiniz besini ağrısız tüketmenizi sağlamaktadır.

 • Yüz Anomalileri

Neden diş teli tedavisi dediğimizde yüz anomalilerini hesaba katmıyoruz. Ortodonti sadece dişleri düzelten bir diş hekimliği dalı olarak biliniyor. Aksine ortodonti uzmanları; çene darlığı, ileri ve geri çene oluşumları, çene çıkıklığı, kemik kayıpları gibi sorunlarla da ilgileniyor. Yüzünüzde herhangi bir görünüm ve işlev kaygınız olduğunda ortodonti uzmanına başvurmanız gerekiyor. Böylece ortodonti ve ortognatik cerrahi müdahalelerle birlikte sorunlarınız çözüme kavuşturulabiliyor.

 • Size Özel Tedavi

Diş teli neden gerekli diye düşünenler için kişisel problemlerinin sonuca kavuşacağını belirtebiliriz. Farklı yöntemlerle uygulanan ortodontik tedavide hangi yöntemin sizin için en doğrusu olacağına sadece bir ortodonti uzmanının karar verebileceği unutulmamalıdır. Fabrikasyon mantıkla çalışan diş klinikleri size özel tedavi uygulamayacağı için diş tellerinizden istediğiniz verimi almanız zor olacaktır. Ağız yapınıza ve diş sorunlarınıza uygun yöntemlerle tedavi olmak için ortodonti uzmanlığına ihtiyacınız olacaktır.

Ortodontinin gerekliliği dişlerin güzel görünümünü sağlaması dışında kişinin yaşam kalitesini arttırmasıyla da ilgilidir. Ortodontik tedavi sayesinde:

 • İleri yaşlarda görülebilecek olan ortodontik sorunların önüne geçilir.
 • Dişlerin olması gerektiği gibi dizilmesi sağlanır.
 • Çocuklarda parmak emme ve ağız solunumu gibi kötü alışkanlıklar önlenir.
 • Çocuk ortodonti ile dar ve geride kalmış üst çene kemiklerine yer açılır.
 • Çene gelişimi ve diş büyümesi sağlıklı şekilde gerçekleşir.
 • Her yaşta fiziksel görünümünü iyileştirir ve özgüvenini arttırır.
 • Üst solunum yolları rahatsızlıklarının oluşması engellenir.
 • Diş kırıklarının, çürümelerin ve dişeti hastalıklarının önüne geçilir.
 • Ön dişlerin fırlak olmasından kaynaklanabilecek travmaların önüne geçilir.

Herkes en güzel gülüşe ve görünüme sahip olmak ister. Ortodonti uzmanlığı da bu amacınızı paylaşmaktadır. Diş teli tedavileri ile ömür boyu kullanacağınız güzel gülüşe sizi kavuşturmaktadır. Bu nedenle daha mutlu ve sağlıklı bir hayat için vakit kaybetmeden en iyi ortodonti uzmanı ve diş hekimlerine başvurmanız gerekir. Neden ortodonti uzmanına görünmelisiniz sorunuza daha hızlı yanıt bulacaksınızdır. Yaşam kaliteniz de böylece artacaktır…

Yorum Yap